Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 stycznia 2016
  • wyświetleń: 3074

Dla kogo nagroda Pro publico bono?

Po raz kolejny w Kobiórze zostanie wręczona nagroda za działalność na rzecz dobra publicznego "Pro Publico Bono". Wnioski z propozycjami osób, które warto uhonorować, można składać do końca marca.

Przyznanie i wręczenie nagrody następuje raz w roku z okazji święta patrona gminy Kobiór - Świętego Urbana, przypadającego w dniu 25 maja. Jej dotychczasowymi laureatami są: ks. prałat Bernard Czernecki, chór Harmonia, Józef Machalica, Teresa Staszak, Eryk Kłos oraz Renata Kordys (i jej zespół "Kobiórsko Czelodka").

Wnioski o zgłaszanie kandydatów do tegorocznej nagrody mogą przedstawiać: rada gminy, organizacje społeczne, stowarzyszenia, instytucje oraz grupy mieszkańców w liczbie co najmniej 10 osób w terminie do dnia 31 marca danego roku. Będą one rozpatrywane do końca kwietnia.

Nagroda wręczana jest laureatowi wskazanemu przez kapitułę na uroczystej sesji rady gminy odbywającej się w związku z obchodami Dni Kobióra lub przypadającej bezpośrednio po tych dniach. Wręczenie nagrody odbywa się każdorazowo po przedstawieniu osoby kandydata, w formie laudacji wygłaszanej przez wójta.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA