Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 stycznia 2016
  • 2 lutego 2016
  • wyświetleń: 17624

Plac targowy wczoraj i dziś - zdjęcia

W tym odcinku cyklu "Pszczyna wczoraj i dziś" przenosimy się do lat 90-tych na Plac Targowy. Mamy maj 1990 roku, jest wtorek bądź piątek, a na placu odbywa się największy w okolicy targ.

Plac Targowy - widok w kierunku ul. Dworcowejplac targowy, historyczne,
Plac Targowy w Pszczynie - 1990 rok · fot.


plac targowy, parking
Plac Targowy w Pszczynie - styczeń 2016 · fot.


Targ funkcjonował w tym miejscu do lat 90-tych. Ostatecznie w 2000 roku został całkowicie przeniesiony na teren Koszar Ułańskich, gdzie w 2002 roku uroczyście otwarto pasaż handlowy. Na terenie Placu Targowego, pomiędzy ulicą Dworcową i Chrobrego, powstał olbrzymi parking. Warto też wspomnieć, że na środku tego terenu do lat 90-tych funkcjonował dom handlowy. Obecnie w tym miejscu stoją cztery nowe kamienice.

Plac Targowy - widok od strony ul. Dworcowejplac targowy, historyczne,
Plac Targowy w Pszczynie - 1990 rok · fot.


plac targowy, parking
Plac Targowy w Pszczynie - styczeń 2016 · fot.


Archiwalne fotografie z Placu Targowego pochodzą z prywatnego archiwum Mariana J. Krzyzowskiego, obecnie mieszkańca amerykańskiego miasta Ann Arbor w stanie Michigan. Publikowane są także przez właściciela na facebookowym profilu "Kocham Pszczynę". Za udostępnienie zdjęć bardzo dziękujemy.

Wasze zdjęcia

Masz zdjęcia ciekawych miejsc w naszym mieście z minionych kilkudziesięciu lat? Dostarcz je do naszej redakcji lub wyślij na adres redakcja@pless.pl i stwórz z nami historyczną galerię Pszczyny.


mot / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA