Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 lutego 2016
  • 2 lutego 2016
  • wyświetleń: 8311

MPZP: ogródki działkowe czy bloki?

W uchwalonym właśnie miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla Pszczyny teren, gdzie obecnie znajdują się ogródki działkowe będzie oznaczony na mapie jako przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową. Mimo tego, jego funkcja ma się nie zmienić.

Zdjęcia lotnicze 2013: osiedle Siedlice
Zgodnie z nowym planem ogródki działkowe będą znajdowały się na terenie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej. · fot.


W czwartek radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Pszczyny. To dokument, który ustala kierunek rozwoju Pszczyny i przeznaczenie poszczególnych nieruchomości na wyznaczone cele.

Plan dla jednego z rejonów Pszczyny może niepokoić obecnych użytkowników. Otóż rejon ogródków działkowych pomiędzy ulicami Bielską i Bogedaina został zapisany w planie jako teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i użytkowej. Czy to oznacza, że w przeciągu kilku lat ogródki działkowe zostaną zastąpione nowymi blokami?

Grzegorz Wanot, zastępca burmistrza Pszczyny, zapewnia, że uchwalony dokument nie powinien martwić działkowców. - Postanowienia uchwały nie mają wpływu na sposób w jaki w tej chwili ogródki są zagospodarowane. Również nie zmienia sposobu ich użytkowania na przyszłość. Teraz jest to grunt należący do działkowców i to zostanie niezmienione - uspokajał po sesji.

Obecnie powierzchnia całkowita terenów R.O.D. "Owoc naszej pracy" to 9.2275 ha. Na tym terenie znajduje się 213 ogródków działkowych.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA