Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 3 lutego 2016
  • 5 lutego 2016
  • wyświetleń: 7626

Tak było: portret Lenina na ratuszu

Przed 40 laty z okazji pierwszomajowego Święta Pracy na pszczyńskim ratuszu wywieszano portret Włodzimierza Lenina. Dziś prezentujemy zdjęcie, na którym zostało to uwiecznione.

ratusz, Urząd Miejski, Lenin, 1 Maja
Ratusz w Pszczynie (ostatnie dni kwietnia 1975 roku) · fot.


Zdjęcie pochodzi z kwietnia 1975 roku. Wizerunek Lenina został wywieszony na ratuszu w przygotowaniu na obchody pierwszomajowe. Dziś w tym samym miejscu jest instalacja pod świąteczną iluminację z napisem "Wesołych Świąt".

ratusz, Urząd Miejski
Ratusz w Pszczynie (ostatnie dni stycznia 2016 roku) · fot.


Archiwalna fotografia Urzędu Miejskiego pochodzi z prywatnego archiwum Mariana J. Krzyzowskiego, obecnie mieszkańca amerykańskiego miasta Ann Arbor w stanie Michigan. Publikowana była także przez właściciela na facebookowym profilu "Kocham Pszczynę". Za udostępnienie zdjęcia bardzo dziękujemy.

Wasze zdjęcia

Masz zdjęcia ciekawych miejsc w naszym mieście z minionych kilkudziesięciu lat? Dostarcz je do naszej redakcji lub wyślij na adres redakcja@pless.pl i stwórz z nami historyczną galerię Pszczyny.


new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA