Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 lutego 2016
  • wyświetleń: 2752

Promocja książki o Pszczynie

Za nami:

W piątek, 12 lutego w auli Chrobrego o godzinie 13.30 odbędzie się promocja książki Andrzeja Marcelego Ciska pt. "Wspomnienia z beztroskich lat" opisującej Pszczynę w latach 1952-1956 widzianą oczami ucznia liceum.

Jest to już drugie wydanie tej książki, rozszerzone i uzupełnione wieloma, historycznymi już, fotografiami. Promotorem będzie prof. dr hab. Wiesława Korzeniowska, a lektorem jeden z uczniów szkoły. W czasie promocji będą do nabycia egzemplarze tej książki i dwóch innych tego samego autora: "Nieludzka ziemia w oczach dziecka" i "Kłamstwo Bastylii". Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Andrzej Marceli Cisek - urodził się w 1938 roku. Okres II wojny światowej spędził wraz z rodziną na zesłaniu w Związku Radzieckim . Po maturze w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie studiował na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej i New York Polytechnic Institute. W 1972 roku opuścił Polskę z powodów politycznych. Po rocznym pobycie we Włoszech i Francji osiadł w USA. Mając dyplom inżyniera elektroniki medycznej, pracował przy projektach intensywnego nadzoru kardiologicznego i pompy wspomagającej pracę serca. Wieloletni członek Rady Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku i pierwszy koordynator stowarzyszenia Americans for Independent Poland.

Do Polski wrócił z żoną w roku 2000. Jest autorem wspomnień z zsyłki na Ural: Nieludzka ziemia w oczach dziecka oraz szkiców o wydarzeniach i ludziach Wielkiej Rewolucji Francuskiej Kłamstwo Bastylii.


BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA