Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 lutego 2016
  • wyświetleń: 1690

O cyberprzemocy z nastolatkami

Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i jakie są konsekwencje dla jej sprawców dowiedzieli się gimnazjaliści i uczniowie starszych klas podstawowych ze szkoły w Miedźnej. Pszczyńscy policjanci spotkali się z młodzieżą w ramach obchodzonego we wtorek "Dnia bezpiecznego internetu".

O cyberprzemocy z nastolatkami - 10.02.2016 · fot.


Prawie setka uczniów wysłuchała wykładu przygotowanego przez policjantkę z komórki zajmującej się zwalczeniem przestępczości wśród nieletnich. Wypowiedź została wzbogacona kilkoma krótkimi filmami obrazującymi omawiane zagadnienie. W drugiej części spotkania postawiono na aktywizację uczniów i ich czynny udział w zajęciach. Przedstawione w formie warsztatów historie trzech bohaterów - Agnieszki, Tomka i Krzyśka - miały pokazać młodzieży, z jakimi odczuciami musi zmierzyć się ofiara cyberprzemocy. Uzmysłowić im, że złość, wstyd, poniżenie, ból i samotność, które odczuwa, mogą spowodować u niej odseparowanie od rówieśników i rodziny, a w skrajnych przypadkach nawet depresję.

Policjantka przedstawiła sytuacje, w jakich dochodzi do tego typu zachowań i omówiła sposoby radzenia sobie z nimi. Na zakończenie, wspólnie z uczniami, wskazała także najważniejsze punkty obowiązujące przy bezpiecznych korzystaniu z internetu oraz wymieniła te, które są zgodne z prawem. Tego typu spotkania odbywają się cyklicznie w szkołach i za każdym razem spotykają się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA