Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 lutego 2016
  • wyświetleń: 9744

Rynek wczoraj i dziś - zdjęcia

Jaki był widok z ulicy Piastowskiej na rynek ponad 40 lat temu? Co się na nim znajdowało, a czego dziś brakuje? Zachęcamy do obejrzenia kolejnego zdjęcia w cyklu "Pszczyna wczoraj i dziś".

Rynek w Pszczynie (kwiecień 1975 roku)
Rynek w Pszczynie (kwiecień 1975 roku) · fot.


Zdjęcie pochodzi z kwietnia 1975 roku. Widzimy na nim budkę telefoniczną oraz okrągły słup ogłoszeniowy. Zmieniła się także jedna z kamienic, która nieco "urosła".

Rynek w Pszczynie (luty 2016 roku)
Rynek w Pszczynie (luty 2016 roku) · fot.


Archiwalna fotografia pszczyńskiego rynku pochodzi z prywatnego archiwum Mariana J. Krzyzowskiego, obecnie mieszkańca amerykańskiego miasta Ann Arbor w stanie Michigan. Publikowana była także przez właściciela na facebookowym profilu "Kocham Pszczynę". Za udostępnienie zdjęcia bardzo dziękujemy.

Wasze zdjęcia

Masz zdjęcia ciekawych miejsc w naszym mieście z minionych kilkudziesięciu lat? Dostarcz je do naszej redakcji lub wyślij na adres redakcja@pless.pl i stwórz z nami historyczną galerię Pszczyny.


BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA