Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 marca 2016
  • 29 marca 2016
  • wyświetleń: 2405

Wykład o dworach Chopina

Za nami:

Kolejne w tym roku spotkanie z cyklu Studium Muzealne odbędzie się w czwartek, 31 marca o godzinie 17.00 w Sali Lustrzanej pszczyńskiego zamku.

Wykład pt. "Dwory Chopina - 20 dworów i pałaców, w których przebywał Fryderyk Chopin" wygłosi dr Maciej Rydel. Bilet wstępu: 1 zł.

Dr Maciej Rydel - Dokumentalista polskich dworów i historii ziemiaństwa. Właściciel prywatnego zbioru ikonografii polskich dworów (m.in. 15 tys. fotografii). Autor książek: "Jam dwór polski" (1993 i 1997) i "Oblicza polskiego dworu" (2003 i 2004, współautor St. Markowski), "Dwór - polska tożsamość" (2012), "Wiejskie dwory i pałace rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ziemiańskie" (2015). Autor artykułów publikowanych w miesięczniku "Spotkania z Zabytkami", dzienniku "Rzeczpospolita" oraz odczytów na temat dworów i ziemiaństwa. Autor 20 wystaw fotograficznych na temat dworów (m.in. dwukrotnie w Brukseli). Malarz-dokumentalista. Jego akwarele i fotografie są w zbiorach kolekcjonerów w Polsce i za granicą.

Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego. Wiceprezes Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Kronikarz rodu Rydlów. Organizator zjazdu rodu Rydlów w 2000 roku w Krakowie / Bronowicach, z okazji 100-lecia najsłynniejszego polskiego wesela. Emerytowany nauczyciel akademicki - wykładowca zarządzania marketingowego. Kierownik specjalności "Marketing" na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w latach 1994 - 2008. Odbył szereg staży i wykładał gościnnie w Wlk. Brytanii, Szwecji, Estonii, USA, Australii.

Założyciel Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów (jedna z największych firm szkoleń menedżerskich w Polsce), jej wieloletni dyrektor programowy i wykładowca. Doradca ds. marketingu firm polskich i koncernów międzynarodowych oraz instytucji kultury. Autor kilkunastu strategii marketingowych. Autor 5 książek i ponad 50 artykułów i referatów konferencyjnych na temat zarządzania marketingowego.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2014) za zasługi dla dziedzictwa narodowego.


Wykład o dworach Chopina

BM / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA