pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 marca 2016
  • 7 marca 2016
  • wyświetleń: 11487

3,5t śmieci z Pszczynki i zbiornika Łąka

W sobotę przeprowadzona została akcja sprzątania rzeki Pszczynki i obrzeży zbiornika Łąka. Uczestnicy zebrali około 3,5 tony odpadów.

Akcja sprzątania Pszczynki i zbiornika Łąka - 5.03.2016 · fot.


W akcji udział wzięli płetwonurkowie z klubu Partnur oraz wędkarze z kół: Pniówek, Borynia, Żory, Suszec, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice. Działania wsparł także Zakład Zieleni Miejskiej w Pszczynie. W sumie do sprzątania zgłosiło się 85 osób, które zebrały około 3,5 tony odpadów będących produktem wędkarsko-turystycznego pobytu nad wodą osób biwakujących.

- Pragniemy, żeby ta już sześcioletnia tradycja "Wielkiego Sprzątania" przyniosła pożądane efekty w postaci czystych brzegów i przejrzystej wody tego zbiornika i rzeki. Cieszy nas wzrost liczby osób biorących udział w tej akcji oraz zainteresowania nią wśród ludzi młodych i dzieci, które wraz z rodzicami mimo często niesprzyjającej pogody przychodzą, by brać w niej udział. Z roku na rok obserwujemy również spadek ilości śmieci, co świadczyć może o wzrastającej świadomości ekologicznej naszego społeczeństwa. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i aktywne włączenie się w akcję - podsumowują członkowie Koła nr 44 w Pszczynie Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.