Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 marca 2016
  • wyświetleń: 2098

O bezpieczeństwie podczas rekolekcji

Pszczyńscy policjanci i strażacy w ramach odbywających się rekolekcji dla dzieci gościli w kościele na osiedlu w Woli. Na zaproszenie proboszcza tej parafii wzięli udział w pogadance na temat bezpieczeństwa. Celem tego niecodziennego spotkania uczniów z przedstawicielami służb mundurowych było uzmysłowienie najmłodszym, że dbanie o życie swoje i innych jest obowiązkiem każdego.

Policjanci i strażacy o bezpieczeństwie podczas rekolekcji - 03.2016 · fot.


Policjanci zwrócili głównie uwagę na widoczność pieszych i rowerzystów na drodze. Podkreślali, jak zwykły odblask poprawia widoczność i jak potrafi być ważny dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Starali się zachęcić zebranych w kościele uczniów do noszenia wieczorami fluorescencyjnych gadżetów. Przekonywali, że ten prosty sposób dbania o swoją widoczność na drodze może ustrzec ich przed niebezpieczeństwem, a nawet ocalić życie.

Strażacy również skupili się na ratowaniu ludzkiego życia. Przestrzegli przed zagrożeniami związanymi z ogniem i groźnym czadem. Tłumaczyli dzieciom, jak najprościej ustrzec się przed tego typu niebezpieczeństwami. Należy mieć nadzieję, że przestrogi, wskazówki i zalecenia mundurowych zostaną przez uczniów zapamiętane i, co najważniejsze, codziennie realizowane.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA