Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 marca 2016
  • 14 marca 2016
  • wyświetleń: 22551

W Radostowicach powstaje nowe osiedle znanego architekta

W Radostowicach powstaje małe osiedle z sześcioma Domami Optymalnymi zaprojektowanymi przez znanego architekta Roberta Koniecznego. Inwestorem jest małżeństwo, które od kilkunastu lat z pasją zajmuje się architekturą i budownictwem.

Katarzyna i Tomasz Baron, bo o nich mowa, są twórcami filmów dokumentalnych o architekturze. Dzięki filmowym kontaktom z architektami i budowniczymi z różnych europejskich krajów, poznali wiele metod i technologi budowania. Kilka lat temu zbudowali Dom TypOwy w Radostowicach. Dom o niespotykanej okrągłej formie, która powoduje, że można go usytuować na każdej działce.

Dom TypOwy, okrągły
Dom TypOwy w Radostowicach przy ulicy Czarkowskiej według projektu Roberta Koniecznego. · fot.


Na bazie tej inwestycji oraz późniejszych doświadczeń zrodziło się marzenie, aby zaproponować polskiemu inwestorowi dobrą architekturę jednorodzinną za dostępne pieniądze. Taką, która odpowiada potrzebom i przyzwyczajeniom inwestora, a zarazem spełniała najwyższe europejskie standardy budowania.

Prace nad koncepcją i projektem architektonicznym Domu Optymalnego trwały ponad rok. W efekcie powstał projekt nawiązujący do tradycyjnego wyobrażenia domu jednorodzinnego, jednocześnie podporządkowany komfortowi i możliwościom finansowym inwestora. Nie jest to dom projektowany według chwilowych mód, dlatego też w założeniu projektanta ma pozostać dobrą architekturą przez dziesięciolecia.

Wizualizacje Domów Optymalnych w Radostowicach · fot.


Powierzchnia użytkowa Domu Optymalnego wynosi 142 m2. Do tego dochodzi garaż o powierzchni 18 m2. Dzięki zaprojektowaniu centralnego trzonu kominowego, parter domu nie ma ścian działowych czy podpór, co ułatwia jego urządzenie. Część dzienną stanowi duża, otwarta powierzchnia, podzielona ażurowymi schodami na część kuchenno-jadalnianą po jednej stronie i przestronny pokój dzienny po drugiej. W projekcie przewidziana jest również opcja parteru z pokojem gościnnym bądź gabinetem.

Na piętrze zaplanowano sypialnie, łazienkę z pralnią oraz garderobę. Każdy pokój ma wyjście na zadaszony balkon. Umieszczenie korytarza w środku domu pozwoliło zminimalizować komunikację i maksymalnie wykorzystać powierzchnię.

Na małym osiedlu w Radostowicach ma powstać sześć takich domów. Budowa pierwszych z nich rozpocznie się już wiosną. Dom w wersji z garażem na działce o powierzchni 800 m2 kosztuje około 400 tys. zł.

Więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć na stronie www.dom-optymalny.pl. Oferta sprzedaży domów znajduje się w śląskim serwisie nieruchomości Mojelokum.pl.

Robert Konieczny
Robert Konieczny to jeden z najbardziej znanych architektów w Polsce, jeden ze 101 najbardziej ekscytujących nowych architektów na świecie według magazynu Wallpaper oraz jeden z 44 najlepszych młodych architektów świata według wydawnictwa Scalaei. Zaprojektowany przez niego Dom Aatrialny pod Opolem otrzymał w 2006 roku tytuł Domu Roku na świecie. · fot.

mot / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA