Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 marca 2016
  • wyświetleń: 3746

Niepełnosprawni chcą być potrzebni

W tym miejscu niepełnosprawni z powiatu pszczyńskiego mogą rozwijać swoje pasje i talenty. Do Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie i filii placówki w Grzawie uczęszcza ponad 120 osób. Ilość zajęć i pracowni w ośrodku może przyprawić o zawrót głowy! W tym roku ośrodek obchodzi swoje 20-lecie!Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie jest placówką Caritas Archidiecezji Katowickiej. Ośrodek jako całość został powołany do życia 1 października 2005 roku, ale początki działalności na rzecz osób niepełnosprawnych prowadzonej w Pszczynie przy ul. Św. Jadwigi 4 należy datować na rok 1996, kiedy został uruchomiony Warsztat Terapii Zajęciowej.

Ośrodek mieści się w budynku parterowym, budowanym niegdyś na potrzeby przedszkola. Budynek jest własnością Caritas Archidiecezji Katowickiej, a parcela jest w wieczystym użytkowaniu. Obecnie w skład Ośrodka Matka Boża Różańcowa wchodzi:
  • Warsztat Terapii Zajęciowej (1996),
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Grzawie założony w roku 2003,
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczynie powołany do życia w roku 2005.


W 2016 roku Ośrodek Matka Boża Różańcowa obchodzi swoje 20-lecie.

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA