Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 marca 2016
  • wyświetleń: 2165

Remont grobli zbiornika w Kobiórze

W Kobiórze prowadzone są prace budowlane związane z realizacją renowacji zbiornika małej retencji przy ul. Leśników. Drugi etap prac obejmuje remont grobli zbiornika górnego.

Remont grobli zbiornika górnego
Remont grobli zbiornika górnego w Kobiórze. · fot.


Skarpy zbiornika zostały uszkodzone na skutek falowania wody w ubiegłych latach. W ramach drugiego etapu robót renowacyjnych przewiduje się ponowne uformowanie i ubezpieczenie faszyną grobli zbiornika na długości ok. 600 metrów. W poniedziałek, 14 marca podpisano umowę na wykonanie zadania z firmą Zakład Usługowo-Handlowy Gąsior Kazimierz z Suszca, która w ubiegłym roku zrealizowała pierwszą część zadania.

Koszt inwestycji wynosi około 38 tysięcy złotych i zostanie sfinansowany z dotacji z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, środków przekazanych na ten cel przez Polski Związek Wędkarski koło w Kobiórze oraz częściowo z budżetu Gminy Kobiór. Roboty mają zostać zakończone w czerwcu 2016 roku.

BM / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA