Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 marca 2016
  • 23 marca 2016
  • wyświetleń: 13160

Wycinka kolejnych drzew przy Palais

Trwa wycinka starodrzewu przy budynku Palais w Pszczynie. Z nieruchomości przed zabytkiem może zniknąć aż dwanaście drzew.

Wycinka drzew przy Palais - 03.2016 · fot.


O wycince jednego z najstarszych dębów w tym miejscu pisaliśmy już w styczniu. Wszystko odbyło się za zgodą Śląskiego Konserwatora Zabytków w Katowicach. Teraz usuwane są kolejne drzewa. Ponownie poprosiliśmy tę instytucję o wyjaśnienia.

- Śląski Wojewódzki Konserwator wydał właścicielowi terenu dwa pozwolenia na usuniecie drzew: z dnia 05.05.2015 na usuniecie 2 sztuk drzew, oraz 11.12.2015 na usuniecie 10 sztuk drzew - tłumaczy Mirosław Rymer, rzecznik prasowy ŚWKZ w Katowicach. Jak dodaje, pozwolenia narzucają również na właściciela nieruchomości obowiązek nasadzeń zastępczych.

Jak mówi Mirosław Rymer, według wiedzy ŚKWZ usuwane są również samosiejki, których wycięcie nie wymaga pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Przypomnijmy, że budynek po dawnej Generalnej Dyrekcji Dóbr Książęcych i byłym szpitalu, jest w prywatnych rękach od 2007 roku. Do rejestru zabytków obiekt został wpisany dwa lata wcześniej.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA