Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 marca 2016
  • wyświetleń: 6022

Imprezy kulturalne w Stodole u Alojza

Stodoła u Alojza w Kobiórze na stałe wpisała się na mapę miejsc, w których odbywają się różne imprezy kulturalne. Uczestnicy Kobiórskiej Inicjatywy Kulturalnej, razem z Alojzym i Jackiem Tyczką, przedstawili koncepcję budowy drewnianej stodoły nawiązującej do kobiórskiego stylu, która spełnia potrzeby jako scena koncertowa, ale może również uzupełniać funkcję rekreacyjną tego miejsca.

projekt stodoły w Kobiórze
Projekt nowej stodoły - sceny w Kobiórze · fot.


Oprócz stodoły planowane jest zlokalizowanie w tym miejscu zadaszonego grilla, miejsca na dwa namioty wieloprzestrzenne (w tym jeden koncertowy), utwardzenie fragmentu podłoża, ławki dla gości, zasilanie elektryczne i oświetlenie terenu. Prace będą się toczyć sukcesywnie z udziałem zorganizowanych grup, przy koordynacji robót ze strony Urzędu Gminy. Oprócz KIK-u, pomoc zadeklarowali kobiórscy oldboye, którzy jako pierwsi wyszli z pomysłem "urządzenia" tego miejsca.

Reggae w Stodole u Alojza
Reggae w Stodole u Alojza to cykliczna impreza, która przyciąga do Kobióra wielu fanów tego gatunku muzyki · fot.


- Ponieważ w pobliżu jest planowana budowy studni głębinowej dla nawadniania boisk sportowych, stoimy przed koniecznością dobrego i dalekowzrocznego opracowania planu zagospodarowania tego miejsca, jaki winien w jak najszerszym pojęciu spełniać walory wielofunkcyjności. Dlatego też zwracamy się do wszystkich aktywnych grup działających na terenie gminy, o formułowanie wniosków, pomysłów i deklaracji udziału w tym przedsięwzięciu - zachęcają działacze.

BM / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA