Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 marca 2016
  • wyświetleń: 10437

Dziesięć kolizji w ostatnich dniach

Dzisiaj rano na dwóch najważniejszych trasach w powiecie pszczyńskim doszło do kolizji. W wielkanocny weekend było osiem podobnych zdarzeń. W czasie świąt zatrzymano także dwóch pijanych kierowców.

Wypadek dk1 w kobiórze
Kolizja na DK-1 w Kobiórze - 29.03.2016 · fot.


We wtorek przed godziną 7.30 na drodze krajowej nr 1 w Kobiórze, w kierunku Katowic, z drogi wypadł samochód Skoda Octavia. Pół godziny później w Warszowicach samochód osobowy marki Fiat Panda uderzył w naczepę ciężarowego MAN-a. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, w obu zdarzeniach nikt nie został ranny.

Kolizji nie brakowało także w świąteczny weekend. Policjanci naliczyli ich osiem. Główne przyczyny to: nieprawidłowo wykonany manewr skrętu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu i wtargnięcie dzikiej zwierzyny na drogę. Mundurowi zatrzymali także dwóch pijanych kierowców. Wypadków nie było.

Przebiegające przez drogę zwierzęta leśne zaważyły na dalszej podróży dwóch kierowców, którzy ostatnio późnym wieczorem jechali kobiórskim odcinkiem trasy DK-1. W niedzielę dzik wbiegł wprost pod jadący prawym pasem opla vectrę, a dzień później, sarna przebiegła przed daewoo tico. W jednym i drugim przypadku skończyło się jedynie na niegroźnej "konfrontacji" samochodów ze zwierzętami.

Inną przyczyną weekendowych zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość i błędy kierowców podczas tzw. "lewoskrętu". Za szybko na przykład jechał swoim mercedesem 35- letni mieszkaniec Żor. Nie zdołał zahamować i uderzył w stojącego na "wiślance" volkswagena. Okazało się, że kierowca golfa zatrzymał samochód i włączył światła awaryjne, ponieważ chciał pomóc leżącej na chodniku osobie. Na szczęście, przed samym zdarzeniem, on i pasażerowie opuścili pojazd, nikt więc nie ucierpiał. Zniszczone karoserie samochodów i barierka oddzielająca chodnik od jezdni to jedyny bilans tego zdarzenia.

Skręty do posesji, szczególne te znajdujące się po lewej stronie, niezmiennie sprawiają trudności kierowcom. Dowodem na to może być sobotnia kolizja w Goczałkowicach Zdroju na ul. Szkolnej. Jak ustalili policjanci, 28-letni kierowca fiata punto skręcił w nieodpowiednim momencie, co skutkowało stłuczką z jadącym z przeciwnego kierunku audi.

Pocieszający jest fakt, że w przypadku wszystkich wielkanocnych kolizji, nie stwierdzono w organizmach kierowców zabronionego stężenia alkoholu.

Już nie tak optymistycznie było podczas kontroli drogowej w Pszczynie na ul. Pięknej. Tam w ręce mundurowych wpadł kierowca, który podróżował z wynikiem przeszło 2 promili. Inny, wylegitymowany przez pszczyńską drogówkę kierowca, wprawdzie nie przekroczył pół promila, jednak urządzenie i tak wykazało w jego organizmie zabroniony alkohol.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA