Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 marca 2016
  • 1 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3495

W powiecie także przeciwko kopalni

W środę radni powiatu pszczyńskiego jednogłośnie podjęli uchwałę, w której wyrażają negatywny stosunek do planowanej budowy kopalni przez spółkę "Studzienice" i wydobycia w naszym regionie.

Mapa, kopalnia, Studzienice, Jankowice, Kobiór
Obszar planowanego wydobycia


- Uchwała jest wynikiem wniosku Zarządu powiatu Pszczyńskiego, popartego protestami mieszkańców w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec planów budowy kopalni przez spółkę Studzienice Sp. z o.o. i prowadzenia wydobycia węgla kamiennego w granicach administracyjnych Gminy Pszczyna, Gminy Kobiór i Gminy Miedźna - czytamy w podpisanym przez starostę Pawła Sadzę uzasadnieniu podjętej uchwały.

Wnioskodawcy zwracają uwagę, że warszawska spółka Studzienice Sp. z o.o. planuje wydobywanie metodą "na zawał" głównie na terenach leśnych, które są ogromnym bogactwem naszego powiatu. - Tak prowadzone prace eksploatacyjne spowodują nieodwracalne zmiany w naturalnym środowisku tzw. puszczy pszczyńskiej. Degradacji może ulec ogromny teren lasów, nazwanych "zielonymi płucami Śląska" - uzasadniają.

Wcześniej uchwały wyrażające sprzeciw wobec inwestycji podjęły już Rada Miejska w Pszczynie, Rada Gminy Kobiór, Rada Gminy Bojszowy.

Uchwała zostanie przekazana prezydentowi RP, premierowi RP, ministrom (Środowiska, Skarbu Państwa i Energii), posłom, senatorom, Regionalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska w Katowicach, Radzie Miejskiej w Pszczynie, Radzie Gminy Kobiór, Radzie Gminy Miedźna, Nadleśnictwu Kobiór oraz firmie "Studzienice" sp. z .o.o.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA