Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 1840

Upamiętnią Ofiary Zbrodni Katyńskiej

W środę, 13 kwietnia odbędą się obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz 76. rocznicy masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej · fot.


Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 na cmentarzu wojennym "Pod Trzema Dębami", mieszkańcy, władze miasta i powiatu, delegacje, kombatanci i młodzież będą mogli oddać hołd pamięci ofiar, składając kwiaty i zapalając znicze.

Warto wspomnieć, że to na cmentarzu wojennym znajduje się "Dąb Katyński", mający upamiętniać pochodzących z ziem pszczyńskich żołnierzy, pomordowanych na wschodzie przez NKWD w 1940 roku.

Druga część obchodów odbędzie się ok. godz. 11.45 przy tablicy upamiętniającej męczeństwo obywateli polskich deportowanych na Sybir w latach 1939-1956 przy budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Hołd ich pamięci również będzie można oddać składając kwiaty i znicze.

Na uroczystości zapraszają starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA