Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 4897

Droga między Wolą a Harmężem pozostanie otwarta

Przedstawiciele powiatu pszczyńskiego i gminy Miedźna spotkali się z przedstawicielami Kompanii Węglowej w sprawie drogi łączącej Wolę z miejscowością Harmęże do mostu Bronisław.

droga Wola
Droga do mostu "Bronisław" została zamknięta przez właściciela - KW S.A. przed świętami wielkanocnymi. Niedługo po tym znaki zakazu zniknęły. · fot.


Droga jest ważnym ciągiem komunikacyjnym dla mieszkańców. Jej właścicielem jest Kompania Węglowa, która tuż przed świętami wielkanocnymi zamknęła ok. półkilometrowy odcinek do mostu Bronisław (po stronie Woli), tłumacząc swoją decyzję złym stanem technicznym. Znaki zakazu niedługo potem zniknęły.

Zarówno władze powiatu, jak i gminy Miedźna prowadzą rozmowy z przedstawicielami Kompanii Węglowej w kwestii rozwiązania sytuacji. Do spotkania z inicjatywy władz powiatu pszczyńskiego doszło 7 kwietnia. Adam Maślanka, zastępca dyrektora ds. zagospodarowania nieruchomości i Andrzej Zagórski, zastępca dyrektora ds. zarządzania nieruchomościami Kompanii Węglowej S.A. Oddział Zakład Zagospodarowania Mienia podkreślali, że to droga wewnętrzna, a KW nie stać na jej remont i utrzymywanie.

spotkanie droga Wola
Przedstawiciele powiatu pszczyńskiego i gminy Miedźna spotkali się z przedstawicielami Kompanii Węglowej. · fot.


Wójt gminy Miedźna, Bogdan Taranowski przypomniał, że już w 2010 r. wystąpił z wnioskiem o komunalizację drogi na rzecz gminy, ale wtedy nie zgodziła się na to Kompania Węglowa tłumacząc, że działki są potrzebne na budowę rurociągu. - Nie cofam woli ani chęci przejęcia tej drogi. Jednak na działkach, przez które biegnie, jest hipoteka w wysokości ponad 2 mld zł. Przejęcie ich z hipoteką nie jest możliwe - mówił wójt.

Przedstawiciele Kompanii Węglowej podkreślali, że po restrukturyzacji zadłużenia, obciążenia zostaną z ksiąg wieczystych usunięte. Spodziewają się, że nastąpi to w II połowie tego roku i wtedy będzie możliwe przekazanie działek na rzecz gminy.

spotkanie droga Wola
Przedstawiciele KW zapewnili, że droga nie zostanie ponownie zamknięta. · fot.


Grzegorz Nogły, członek zarządu powiatu podkreśla, spotkanie przyniosło wymierne korzyści dla mieszkańców, ponieważ przedstawiciele Kompanii Węglowej zadeklarowali, że droga nie zostanie ponownie zamknięta. - Liczymy też na dotrzymanie zapewnień Kompanii Węglowej o przekazaniu działek na rzecz gminy Miedźna - mówi Grzegorz Nogły.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA