Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 maja 2016
  • 16 czerwca 2016
  • wyświetleń: 16776

Dzień Dziecka z Mundurem w Pszczynie: wideo oraz zdjęcia

Łącznie prawie dwa tysiące maluchów wzięło udział w tegorocznej edycji "Dnia Dziecka z Mundurem". 15 czerwca na Stadionie Miejskim "Iskra" w Pszczynie na najmłodszych czekało sporo atrakcji przygotowanych przez służby mundurowe.Dobrej zabawy wszystkim dzieciom życzył starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz zastępca burmistrza Pszczyny, Barbara Sopot-Zembok. - To największa z imprez na terenie powiatu organizowana dla dzieci. Bardzo się cieszymy, że jesteście z nami. Życzymy wszystkim dobrej i bezpiecznej zabawy - mówił starosta.

Na stadionie "Iskra" na dzieci czekali m.in. policjanci, strażacy, członkowie Pszczyńskiego Bractwa Kurkowego, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni, uczniowie klas policyjnych czy harcerze. - Zebraliśmy się tutaj wszyscy po to, żeby pokazać wam na czym polega nasza codzienna praca - mówiła st. asp. Karolina Błaszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Dzień dziecka z mundurem - 15.06.2016 · fot.


W tym dniu każde dziecko mogło przez chwilę wcielić się w rolę policjanta czy strażaka. Mundurowi pozwolili najmłodszym przymierzyć sprzęt i umundurowanie używane podczas akcji interwencyjnych oraz chętnie odpowiadali na pytania. Dzieci mogły posiedzieć w wozie strażackim, samochodzie policyjnym oraz zobaczyć wnętrze karetki pogotowia. Przygotowano także pokaz tresury psa policyjnego.

W specjalnie przygotowanym symulatorze, każdy chętny mógł doświadczyć na czym polega "dachowanie" samochodu, a harcerze uczyli najmłodszych udzielania pierwszej pomocy, strzelania z łuku i nowych zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszył się też pokaz, podczas którego strażacy i ratownicy medyczni przeprowadzili profesjonalną akcję ratunkową.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA