Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 maja 2016
  • wyświetleń: 5432

Policyjna drogówka ewakuowała pięć osób z pożaru

Wydobywające się z komina płomienie oraz dym były sygnałem do podjęcia przez patrol pszczyńskiej drogówki natychmiastowej interwencji w Miedźnej. Niezbędna okazała się ewakuacja 5 osób. Wszyscy domownicy spali, kiedy wybuchł pożar. Na szczęście, mundurowi zdołali ich obudzić i na czas wyprowadzić z budynku.

Policjanci z pszczyńskiej drogówki nawet nie spodziewali się, że w środku nocy przyjdzie im przerwać swoje czynności służbowe na drodze i ruszyć z pomocą rodzinie, która mogła zginąć w płomieniach. Do tragedii nie doszło, ponieważ natychmiastowa reakcja mundurowych, podjęta przez nich decyzja o ewakuacji zagrożonych osób i pomoc wezwanych na miejsce strażaków zaważyły o pomyślnym zakończeniu akcji.

W momencie, kiedy policjanci przybyli na miejsce zadymienie górnych partii domu było jednak już znaczne. Mundurowi zdawali sobie sprawę z tego, że czas nagli i za wszelką cenę muszą dostać się do środka. Chcieli sprawdzić ile osób potrzebuje pomocy, czy ktoś nie ucierpiał. Na szczęście, zdołali obudzić właściciela domu, który otworzył im drzwi.

Po udanej ewakuacji osób, w kolejnych minutach dowództwo nad akcją przejęli strażacy, który ugasili źródło ognia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA