pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 maja 2016
  • 13 maja 2016
  • wyświetleń: 10150

Sezon Bankowa Street Live wystartował w czwartek - zdjęcia!

Artystyczny sezon na Bankowej rozpoczął się w czwartek z mocnym przytupem. W mieście, w którym nie ma już kina, kino wyszło do ludzi... na ulicę, a dodatkowo zostało ubarwione muzyką graną na żywo przez zespół Czerwie.

Bankowa Street Live - pokaz filmu "Metropolis" z muzyką na żywo zespołu "Czerwie" - 12.05.2016 r. · fot.


W czwartek w ramach projektu Bankowa Street Live, na otwarcie drugiego sezonu, przy współpracy z Pszczyńskim Klubem Filmowym, zgromadzona na ulicy Bankowej publiczność miała niepowtarzalną i niezwykłą okazję, by obejrzeć film "Metropolis" w reżyserii Fritza Langa z muzyczną oprawą na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie.

Film "Metropolis" to obraz, który liczy sobie już 90 lat i w którym nie pada ani jedno słowo, nie ma też kawałka ścieżki dźwiękowej. Mimo to, jest pełno w nim treści. Do obrazów tego właśnie niemego, czarno-białego filmu zespół Czerwie zagrał na żywo.

Bankowa Street Live - pokaz filmu "Metropolis" z muzyką na żywo zespołu "Czerwie" - 12.05.2016 r. · fot.


Już za tydzień kolejna odsłona niezwykłego projektu kulturalnego, powstałego dzięki współpracy trzech właścicieli lokali gastronomicznych z ulicy Bankowej (Sztamfera, Punktu G, i Champions Bar), przy współpracy Pszczyńskiego Centrum Kultury. Kolejna odsłona także będzie filmową z muzyką na żywo.

Warto odnotować, że w drugiej edycji "Bankowa Street Live" zaplanowano aż 13 wydarzeń!

new, Andrzej Grynpeter / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.