Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 maja 2016
  • 19 maja 2016
  • wyświetleń: 7763

Dyrektor sportowy Nadwiślana Góra tymczasowo aresztowany

Robert Sz., dyrektor sportowy klubu Nadwiślan Góra został tymczasowo aresztowany. Prowadzone jest wobec niego oraz innych 18 osób postępowanie w sprawie oszustw i działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wraz z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej prowadzą postępowanie, które dotyczy wyłudzenia rożnych kwot pieniędzy sięgających razem około 10-11 milionów złotych na szkodę różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

W proceder ten ma być zamieszany dyrektor sportowy klubu z gminy Miedźna, a równocześnie syn wiceministra w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Robert Sz.

- Proceder polegał na tym, że osoby, które prowadziły działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego doprowadzały do zawierania długoterminowych umów ubezpieczenia. W ramach tych umów istotną okolicznością było to, że pośrednicy otrzymywali wysoką prowizją. Była ona im istotnie wypłacona przez towarzystwa ubezpieczeniowe i w tym momencie dochodziło do rozwiązania tych umów ubezpieczeń bądź zaprzestania opłacania składek - opisuje sposób działania podejrzanych Joanna Smorczewska, rzecznik prasowy gliwickiej prokuratury.

Jak dodaje Joanna Smorczewska, pośrednicy wprowadzali w błąd towarzystwa ubezpieczeniowe, co do rzeczywistego zawarcia przez określonych klientów umów. - Bardzo często były to osoby nakłonione do zawarcia tych umów, skuszone obietnicą korzyści majątkowej bądź też takie, które pomagały w tym procederze - tłumaczy.

Pozyskane pieniądze były wypłacane osobom działających w imieniu spółki Blue Ocean Finance Sp. z o.o., strategicznego sponsora drugoligowej drużyny piłkarskiej Nadwiślan Góra.

W sprawie przedstawiono zarzutu dziewiętnastu osobom. Są to zarzuty o oszustwa i działania w zorganizowanej grupie przestępczej (art. 286, 294 i 258 kodeksu karnego). Dwie osoby (Robert Sz. i Wojciech Cz.) zostały tymczasowo aresztowane.

Jak wyjawia rzecznik prokuratury, zarzuty takie jest ciężko udowodnić i nie można spodziewać się szybkiego zakończenia sprawy. Potrwa ona co najmniej rok. Nadal trwają przeszukania i zabezpieczenie dokumentacji, następnie przeprowadzona będzie weryfikacja umów.

Robert Sz. dyrektorem sportowym Nadwiślana Góra został w 2011 roku. Wcześniej podobną funkcję sprawował w Leśniku Kobiór. W prasie często był nazywany "ojcem sukcesu" klubu z Miedźnej.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA