Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 maja 2016
  • 15 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2040

Dzień Dziecka z mundurem: funkcjonariusze oddadzą krew

Za nami:

Ratującą życie krew oddadzą dla najmłodszych ofiar wypadków drogowych policjanci, strażacy i inni mundurowi z powiatu pszczyńskiego. Honorowa zbiórka tego życiodajnego płynu odbędzie się w ramach organizowanego w czerwcu "Dnia Dziecka z mundurem". Swój udział w akcji zapowiedzieli również uczniowie klas mundurowych i nauczyciele.

W tym roku, w organizację "Dnia Dziecka z mundurem" włączył się także pszczyński oddział krwiodawstwa. Już od godziny 9.00 na stadionie miejskim "Iskra" w Pszczynie będzie można spodziewać się specjalistycznego ambulansu medycznego. Zbiórkę życiodajnych woreczków zaplanowano w środę, 15 czerwca. Wówczas, jedną z atrakcji będzie symulacja wypadku drogowego, a po jej zakończeniu wejście do autobusu krwiodawstwa. Dzięki temu przedszkolaki i uczniowie klas podstawowych, przyglądając się pracy lekarzy i pielęgniarek, będą mogli sami przekonać się, w jaki sposób odbywa się zbiórka krwi.

funkcjonariusze oddadzą krew


Aby oddać krew trzeba być zdrowym, mieć 18-65 lat, ważyć co najmniej 50 kg oraz mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Ważne jest także, aby przed oddaniem krwi koniecznie zjeść lekki posiłek.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA