Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2043

Jubileusz 90-lecia urodzin Pauliny Seweryn z Kobióra

Dnia 7 czerwca Jubileusz 90-tych urodzin świętowała Pani Paulina Seweryn. Z tej okazji Jubilatkę tradycyjnie odwiedził wójt Eugeniusz Lubański wraz z z-cą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszką Błąkałą, składając Jej serdeczne gratulacje i życzenia.

Paulina Seweryn, Kobiór, jubileusz, urodziny
Paulina Seweryn z Kobióra ma 90 lat. · fot.


Pani Paulina to rodowita kobiórzanka. Uczęszczała do kobiórskiej szkoły. Podczas okupacji pracowała w kobiórskim tartaku, choć jej marzeniem było zostać ekspedientką. Bardzo dobrze pamięta ciężkie czasy wojny, pani Paulina ze smutkiem wspomina jak ojca zabrali Niemcy, a ona była zmuszona ukrywać się wraz z rodziną w piwnicach na probostwie. Po wojnie pracowała przy porcelanie, jednak była to bardzo ciężka i szkodliwa dla zdrowia praca. W końcu spełniła swoje marzenie i podjęła pracę w handlu.

W roku 1958 wyszła za mąż. Pani Paulina ma dwoje dzieci i doczekała się 4 wnucząt. Dziś wspomina, że choć dawniej nie było godnych warunków do życia (łącznie z Panią Pauliną mieszkało w domu 20 osób) to jednak żyło się weselej.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA