Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 czerwca 2016
  • 4 lipca 2016
  • wyświetleń: 4135

W Woli po raz kolejny wręczono "Miedźniańskie Ule" - zdjęcia z gali

We wtorek, 28 czerwca podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli poznaliśmy Laureatów nagrody Gminy Miedźna ustanowionej przez Radę Gminy za działalność kulturalną, zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej upowszechnianie i ochronę, którą stanowi statuetka "Miedźniański Ul", dyplom oraz nagroda pieniężna wójta Gminy Miedźna.

Miedźniańskie Ule - 28.06.2016 · fot.


Wstępem do tej wyjątkowej uroczystości był występ laureatów tegorocznego Festiwalu Folklorystycznego i Parady Ludowego Stroju Śląskiego, Zespołu "Skrzaty" z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 im. J. Tuwima w Woli, który zaprezentował spektakl pt.: "Jak to się dawniej prało" w reż. M. Składczyk i B. Murańskiej.

Laureatami tegorocznej nagrody "Miedźniański Ul" zostali:

1. Helena Rozmus - wieloletnia przewodnicząca KGW w Woli. W 1979r. założyła zespół śpiewaczy, który na przełomie 1996/1997 roku został przekształcony w Zespół Pieśni i Tańca "Wolanie". Pod jej przywództwem zespół uczestniczył w różnego rodzaju imprezach kulturalno-folklorystycznych. Najpiękniejsze lata życia poświęciła pracy społecznej związanej z rozwojem gminy, regionu oraz kultury śląskiej, czego dowodem są liczne odznaczenia.

2. Jadwiga Granatyr - założycielka Zespołu "Frydkowianie", którym kieruje już od 43 lat. Pani Jadwiga jest także założycielem i zarazem komisarzem honorowym Miedźniańskiego Festiwalu Folklorystycznego. Za swoją pracę na rzecz śląskiej kultury ludowej, popularyzowanie pieśni i tańca ludowego ziemi pszczyńskiej otrzymała wiele odznaczeń
i wyróżnień.

3. Jadwiga Nycz - nauczyciel w Gminnym Przedszkolu Publicznym nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Woli, współzałożycielka Zespołu Pieśni i Tańca "Knefliki". Pani Jadwiga
w swoich działaniach na rzecz kultury kieruje się dobrem wychowanków, troską o rozwój
i zdrowie. W swojej pracy wykazuje się postawą innowacyjną, zaangażowaniem. Wciąż poszukuje nowych form i metod rozwijających zainteresowania muzyczne i taneczne wśród dzieci.

Na zakończenie gali wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Wolanie", który znakomicie zaprezentował spektakl pt: "Zimowy wieczór" w reż. B. Niesyto.

43-225 Wola
ul. Pszczyńska 110

tel. 32 211-83-91
fax 32 448-92-53

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA