Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 lipca 2016
  • wyświetleń: 1910

Alojzy Chrostek odebrał tytuł "Zasłużony dla Gminy Miedźna"

Podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek, 28 czerwca w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli Alojzy Chrostek odebrał zaszczytny tytuł "Zasłużony dla Gminy Miedźna".

Alojzy Chrostek
Alojzy Chrostek · fot.


Alojzy Chrostek z gminą Miedźna związał się w 1969r. podobnie jak z Ochotniczą Strażą Pożarną w Miedźnej, gdzie od 1971 pełnił funkcję naczelnika. W 1975r. został wybrany na Gminnego Komendanta OSP. Od 2000 roku do 2016 roku był prezesem OSP Miedźna.

Alojzy Chrostek jest wzorem dla strażaków, realizując z pełnym oddaniem hasło zawarte na sztandarze Ochotniczej Straży Pożarnej "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Udowodnił to niejednokrotnie podczas akcji ratowniczych.

Kierował, jak również aktywnie uczestniczył w licznych akcjach przeciwpowodziowych, szczególnie w latach 1997 i 2010. Pana Alojzego cechuje sumienność, zaangażowanie i odpowiedzialność. Ponadto brał udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych narażając często swoje życie i zdrowie.

Dzięki zaangażowaniu i otwartości na ludzkie potrzeby jest człowiekiem cieszącym się sympatią i zaufaniem. Pan Alojzy aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej, uroczystościach, sesjach rady gminy, spotkaniach reprezentując i popularyzując ochronę przeciwpożarową w gminie, powiecie i kraju. Jego społeczne działanie i niesienie pomocy każdemu potrzebującemu, jest jego życiową pasją.

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA