Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 lipca 2016
  • wyświetleń: 8414

OMBR w Pszczynie uroczyście świętował swoje 20-lecie - zdjęcia

Ośrodek Matki Bożej Różańcowej w Pszczynie obchodził w środę 20-lecie istnienia. Podopieczni z rodzinami i opiekunami świętowali ten jubileusz wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Program uroczystości obfitował w wiele występów kulturalnych.

20 lat OMBR w Pszczynie - 06.07.2016 · fot.


Minęło 20 lat od otwarcia Ośrodka Matki Bożej Różańcowej w Pszczynie. Wczoraj podopieczni wraz z rodzinami, opiekunami i zaproszonymi gośćmi świętowali ten jubileusz. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w kościele p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie - Starej Wsi, a przewodniczył jej ks. prałat Krzysztof Bąk.

Dzięki temu, że pogoda nie zawiodła, po nabożeństwie wszyscy udali się do ogrodu przy ośrodku, gdzie dyrektor Piotr Kowalski podziękował zaproszonym gościom za wspieranie działalności OMBR. Wśród nich był starosta pszczyński, Paweł Sadza, który na ręce dyrektora złożył kawałek dębu z pszczyńskiego lasu. Starosta wspominał czasy, gdy sam kiedyś był opiekunem na turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku.

20 lat OMBR w Pszczynie - 06.07.2016
20 lat OMBR w Pszczynie - 06.07.2016 · fot.


Honorowymi gośćmi na uroczystościach byli między innymi również.: ks. Alojzy Bok (proboszcz parafii p.w. Św. Jadwigi w Pszczynie - Starej Wsi), ks. Zdzisław Tomziński (dyrektor Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego im. Jana Pawła II w Katowicach), Celina Biel (sekretarz gminy Pszczyna) i Grzegorz Rak (kierownik Oddziału Środowiskowej Pomocy Społecznej). Pomocną dłoń udzielili uczniowie PZS nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, umilając czas śpiewem i biesiadnymi piosenkami.

Takie wydarzenie nie mogło obyć się bez występów podopiecznych OMBR. Gościom zaprezentowała się grupa "Entuzjaści", czyli grupa uczestników warsztatów terapii zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczynie. Muzyką i strojami przenieśli oni zgromadzonych do lat 20. i 30. - tym samym przedstawieniem, dzięki któremu zdobyli Małą Buławę na Przeglądzie Teatralno-Muzycznym niepełnosprawnych "O Buławę Lajkonika" w Krakowie. Razem z nimi na scenie zaprezentował się Adam Rugor - osiemnastoletni wolontariusz i podopieczny Schroniska dla nieletnich w Pszczynie-Łące.

20 lat OMBR w Pszczynie - 06.07.2016
20 lat OMBR w Pszczynie - 06.07.2016 · fot.


Nie był to ostatni artystyczny akcent obchodów jubileuszu. Chwilę później można było posłuchać śpiewającej grupy "Mariaczi Wariaczi" z Marcinem Frączkiem jako głównym wokalistą, artystą o powalającym głosie.

wiktoria / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA