Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 lipca 2016
  • wyświetleń: 4380

Odsłonięto tablicę upamiętniającą osobę zmarłego dwa lata temu wójta

12 lipca, w drugą rocznicę śmierci Damiana Galuska, wójta gminy Pawłowice w latach 1994-2014, na budynku urzędu gminy odsłonięto tablicę upamiętniającą jego osobę.

Odsłonięto tablicę upamiętniającą wójta Pawłowic, Damiana Galuska - 12.07.2016 · fot.


W uroczystości wzięła udział rodzina śp. wójta, pracownicy urzędu, radni, sołtysi, przedstawiciele gminnych jednostek i inni, którzy znali i mieli okazję współpracować z Damianem Galuskiem. Po mszy w jego intencji w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach i złożeniu kwiatów na grobie, uczestnicy spotkania przeszli do urzędu.

Wójt Franciszek Dziendziel powitał wszystkich zebranych i przypomniał postać śp. Damiana Galuska. Przewodniczący Rady Gminy Aleksander Szymura zwrócił uwagę na fakt, że treść na pamiątkowej tablicy z brązu pochodzi z wpisów umieszczonych przez mieszkańców w księdze kondolencyjnej. Tablicę, która znalazła się przy głównym wejściu do urzędu, odsłoniła żona Elżbieta Galusek. Po poświęceniu jej przez ks. Piotra Kluczkę, rodzina i samorządowcy przeszli do sali sesyjnej, aby wspólnie powspominać wójta.

Damian Galusek urodził się 3 grudnia 1952 roku w Pawłowicach. Po ukończeniu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pracował w Kopalni Węgla Kamiennego "Pniówek". Od 1994 roku sprawował funkcję wójta gminy. Był inicjatorem i zrealizował wiele przedsięwzięć na rzecz samorządu i lokalnej społeczności. Za swoją pracę był wielokrotnie doceniany i nagradzany. W czerwcu zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Perły Samorządu 2014 Nowoczesna Gmina/Nowoczesne Miasto. W latach 2011-2013 rokrocznie otrzymywał Tytuł Lidera, który wspiera Małe i Średnie Przedsiębiorstwa.

W 2012 roku z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odebrał Złoty Krzyż Zasługi. W 2011 roku nagrodzony został Tytułem Orła Polskiego Samorządu Terytorialnego. Wójt odebrał również Nagrodę im. Karola Miarki, Złotą Odznaka Za Zasługi dla Spółdzielczości Bankowej im. Franciszka Szewczyka, Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa, Brązowy Medal Za Zasługi dla Policji, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Brązowy Medal Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Srebrną Odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" oraz Srebrny Krzyż Zasługi.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA