Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 lipca 2016
  • wyświetleń: 1906

W Kobiórze biblioteka zostanie połączona z Domem Kultury

Gminny Dom Kultury w Kobiórze zostanie połączony z Gminną Biblioteką Publiczną. Ma to zmniejszyć koszty ponoszone na obydwie placówki i służyć lepszemu wykorzystaniu ich zasobów.

- Gmina Kobiór jest organizatorem dwóch działających odrębnie instytucji kultury, tj. Gminnego Domu Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej. Połączenie wyżej wymienionych podmiotów w jedną instytucję umożliwi gminie lepsze wykorzystanie potencjału zatrudnionych osób i zasobów instytucji - czytamy w urzędowej informacji.

Gmina nie ukrywa, że oczekiwanym skutkiem połączenia instytucji kultury jest przede wszystkim zmniejszenie ponoszonych obecnie kosztów dotacji dla tych instytucji, których znaczna część przeznaczona jest na koszty administracyjne.

- Połączenie umożliwi przeznaczenie tych środków na działalność merytoryczną. Korzyścią wynikającą z połączenia obydwu instytucji będzie możliwość opracowania wspólnego kierunku działania - czytamy w uzasadnieniu podpisanym przez wójta Eugeniusza Lubańskiego. Pojawia się w nim także zapewnienie, że połączenie nie ograniczy działalności merytorycznej bibliotek wchodzącej w skład nowego podmiotu.

43-210 Kobiór
ul. Centralna 16

tel. 32 328 85 25

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA