Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 lipca 2016
  • wyświetleń: 2838

Światowe Dni Młodzieży: 80 pielgrzymów w Kobiórze

W bieżącym roku Światowe Dni Młodzieży odbywają się w Polsce pod hasłem "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Według Komitetu Organizacyjnego swój udział w tym wydarzeniu potwierdziło około 400 tys. uczestników ze 187 krajów. Oprócz grup zarejestrowanych, organizatorzy spodziewają się wielu osób, które na ŚDM 2016 przyjadą spontanicznie.

Światowe Dni Młodzieży: 80 pielgrzymów w Kobiórze - 07.2016
Światowe Dni Młodzieży: 80 pielgrzymów w Kobiórze - 07.2016 · fot.


Obchody te zostały podzielone na dwie części. Uroczystości w Krakowie poprzedziły tzw. "Dni w Diecezji". Do każdej diecezji na terenie całego kraju przyjechali pielgrzymi.Do naszej parafii przybyła 80-osobowa grupa pielgrzymów z Włoch. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami pielgrzymi zostali przyjęci przez 40 kobiórskich rodzin.

Dzięki temu Włosi mogli poznać naszą kulturę i obyczaje, zwiedzali okolicę, poznawali śląskie sanktuaria oraz popularne obiekty turystyczne naszego regionu. Przede wszystkim jednak wspólnie się modlili, a ich radosna i żywiołowa modlitwa nas urzekła. Wieczorem 24 lipca przy domu parafialnym odbyło się spotkanie pielgrzymów z goszczącymi ich mieszkańcami Kobióra.

Światowe Dni Młodzieży: 80 pielgrzymów w Kobiórze - 07.2016
Światowe Dni Młodzieży: 80 pielgrzymów w Kobiórze - 07.2016 · fot.


Poniedziałek (25 lipca) był ostatnim dniem pobytu pielgrzymów w naszej miejscowości. Po mszy świętej odprawionej w języku włoskim do pożegnań przyłączył się również wójt Eugeniusz Lubański. W imieniu władz samorządowych i mieszkańców stwierdził, że jesteśmy wszyscy zachwyceni postawą młodych Włochów, ich entuzjazmem i świadectwem wiary, które na długo pozostaną w naszych sercach i pamięci. Następnie wójt Kobióra wręczył każdemu na pamiątkę proporczyk z wizerunkiem św. Urbana oraz wpinkę z herbem Kobióra. Aby kobiórskie krajobrazy nie zatarły się w pamięci pielgrzymów, wójt podarował im także pendrive'y ze zdjęciami i krótką historią o Kobiórze napisaną w języku angielskim. "Przyjdą zaś" - takimi słowami Jana Pawła II zakończył swoje wystąpienie wójt. O godzinie 10.00 pielgrzymi wyruszyli do Krakowa, by tam realizować dalszą część programu ŚDM.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA