pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 lipca 2016
  • 31 lipca 2016
  • wyświetleń: 5615

Od sierpnia w gminie Pszczyna wzrasta opłata za odbiór śmieci

1 sierpnia wzrasta opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mieszkańcy gminy Pszczyna, którzy segregują śmieci, zapłacą o 1,60 zł więcej od osoby miesięcznie. Stawka dla osób, które nie oddzielają tzw. odpadów mokrych od suchych, nie zmieni się.

Remondis, śmieci, odpady, wywóz,
Opłata za odbiór odpadów wzrośnie w gminie Pszczyna od sierpnia. · fot.


Od nowego miesiąca opłata za wywóz odpadów segregowanych wzrośnie z 9,20 zł do 10,80 zł od osoby miesięcznie. Zmiana dotyczy wyłączne osób zamieszkujących posesje, gdzie śmieci zbierane i odbierane są w sposób selektywny. Tam, gdzie nie są one segregowane stawka pozostanie na poziomie 16 złotych.

Jak tłumaczono podczas podejmowania uchwały w tej sprawie, zmiana podyktowana jest koniecznością dostosowania istniejącego na terenie naszej gminy systemu odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości do przepisów zmienionej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 28 listopada 2014 roku. Dodatkowo gmina informuje, że w ostatnich latach, tj. od 1 lipca 2013 roku do 31 grudnia 2015 dochody z opłat i wydatków na funkcjonowania systemy nie równoważyły się i w związku z tym zachodzi konieczność podniesienia opłaty.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.