Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 13045

Ksiądz z Pszczyny przeżył trzęsienie ziemi we Włoszech

Ksiądz Krzysztof Kozłowski ocalał podczas trzęsienia ziemi w miejscowości Accumoli we Włoszech. Duchowny wywodzi się z Pszczyny, przed laty pełnił posługę w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej.

Ksiądz Krzysztof Kozłowski
Ksiądz Krzysztof Kozłowski podczas wywiadu dla TVN24 · fot.


Ks. Krzysztof Kozłowski od blisko dwóch lat jest proboszczem parafii we włoskim Accumoli. W trakcie trzęsienia ziemi, które nawiedziło środkowe Włoch w nocy z wtorku na środę, miejscowość ta była jedną z najbardziej poszkodowanych. Dom, w którym mieszkał duchowny został zniszczony. Ksiądz czekał pod gruzami na pomoc około 3 godzin, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń. Członkowie rodziny, która mieszkała po sąsiedzku, zginęli.

Ksiądz Kozłowski święcenia kapłańskie przyjął w 2005 roku. Jest kapłanem archidiecezji katowickiej. Pochodzi z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie.

Podczas akcji ratowniczej po trzęsieniu ziemi we Włoszech ratownikom udało się wydostać spod gruzów polskiego duchownego. Ksiądz Krzysztof Kozłowski czekał na pomoc kilka godzin.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA