Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 września 2016
  • wyświetleń: 3775

53-latek z Góry pijany i bez prawa jazdy jechał na motorowerze

Kolejny nietrzeźwy kierowca trafił w ręce pszczyńskich policjantów. Tym razem nieodpowiedzialnego motorowerzystę przekazał na badanie zawartości alkoholu w organizmie policjant z sąsiedniej jednostki. Zauważył nieoświetlony jednoślad i "wężykowatą" jazdę, kiedy jechał na poranną służbę. Nie czekał na tragiczny finał braku wyobraźni na drodze. Uniemożliwił dalszą podróż 53-latkowi i o wszystkim powiadomił dyżurnego z Pszczyny.

W poniedziałek o 4.00 rano policjant jechał do swojej jednostki na pierwszą zmianę. Z pewnością nie spodziewał się, że jeszcze przed rozpoczęciem służby zdąży wyeliminować z ruchu pijanego motorowerzystę.

Zauważył podejrzane zachowanie kierowcy jednośladu, kiedy jechał ul. Pszczyńską w Miedźnej. Pojazd nie miał włączonych świateł i poruszał się po całej szerokości drogi. Policjant zdawał sobie sprawę z tego, że istnieją tylko dwie przyczyny takiej sytuacji. Mężczyzna mógł być nietrzeźwy lub źle się poczuć. Postanowił więc to sprawdzić.

Przyczynę "wężykowatej" jazdy wskazała mu wyczuwalna od motorowerzysty silna woń alkoholu. Podejrzenia policjanta potwierdziło również badanie wykonane przez wezwanych na miejsce mundurowych z pszczyńskiej drogówki. Mieszkaniec Góry miał w swoim organizmie prawie 1,5 promila zabronionego trunku. W takim stanie jechał bardzo uczęszczaną drogą wojewódzką. Dodatkowo, nie miał aktualnych badań technicznych pojazdu ani prawa jazdy. Teraz przyjdzie mu ponieść konsekwencje prawne swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA