Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 września 2016
  • wyświetleń: 2942

W Muzeum wykład o siostrach: Daisy von Pless i Shelagh Westminster

Zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie, z cyklu Studium muzealne, które odbędzie się w czwartek, 29 września o 17.00 w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Wykład pt. "Siostry: Daisy von Pless i Shelagh Westminster" wygłosi Barbara Borkowy. Bilet wstępu: 1 zł.

Siostry, książka, Barbara Borkowy, Daisy von Pless
fot.


Barbara Borkowy to absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po kilku latach spędzonych w Krakowskich Pracowniach Konserwacji Zabytków w 1984 r. wyjechała do Londynu, gdzie pracowała dla Lafayette Project, katalogując fotografie z odkrytego wówczas archiwum Lafayetta dla V&A Museum oraz Narodowej Galerii Portretu.

Wkrótce potem została zaproszona do badań prowadzących do wystaw fotografii Madame Yevonde, Dorothy Wilding, Jamesa Abbe, Lafayette'a i Catharine Weed Barnes Ward w Narodowej Galerii Portretu w Londynie.
Przyczyniła się do stworzenia banku danych fotografów epoki wiktoriańskiej i edwardiańskiej opartego na rejestrach praw autorskich w archiwach Public Record Office w Londynie. Po krótkim czasie spędzonym w Bridgeman Art Picture Gallery została kierownikiem archiwum fotograficznego Lloyd.s List - najstarszego dziennika na świecie.

43-200 Pszczyna
ul. Brama Wybrańców 1

tel. 032 2103037
tel. 032 4490888

new / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA