Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 września 2016
  • wyświetleń: 6028

Monitoring zarejestrował kradzież roweru, zatrzymano 24-latka

Pszczyńscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Suszca, któremu zarzuca się kradzież pozostawionego przy sklepie roweru. Zdarzenie to uchwyciły kamery monitoringu. Dzięki temu mundurowi po niespełna godzinie odzyskali rower i - jak się później okazało - zatrzymali poszukiwanego przez sąd mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu przy jednym z supermarketów w Suszcu. Moment kradzieży roweru zarejestrowały kamery monitoringu. Zapis wskazywał na młodego mężczyznę, który korzystając z okazji, że rower nie został w żaden sposób zabezpieczony, podszedł do niego i zabrał go.

Dzięki dobrej jakości filmu policjanci mogli dokładnie określić ubiór sprawcy, jego sylwetkę i orientacyjny wiek. Te dane spowodowały, że już po kilku kwadransach przeczesywania pobliskiego terenu amator cudzych rowerów wpadł w ręce policjantów. W chwili zatrzymania miał przy sobie skradziony rower. Kiedy podjeżdżał patrol, wyciągał go właśnie z bagażnika samochodu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za przestępstwo kradzieży może spodziewać się nawet 5 lat więzienia.

Okazało się również, że był poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Pszczynie. Na decyzję sądu w sprawie roweru poczeka zatem w areszcie śledczym, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA