pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 października 2016
  • 14 października 2016
  • wyświetleń: 2723

Weekend dla hospicjum Ojca Pio w Pszczynie - koncerty i nocny bieg

Październik jest ważny dla hospicjów. Pierwszego dnia tego miesiąca obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, a 8 października - Międzynarodowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Najbliższy weekend będzie z kolei wyjątkowy dla ruchu hospicyjnego w Pszczynie.

W sobotę o godz. 16.30 na Rynku w Pszczynie rozpocznie się koncert charytatywny z udziałem talentów Pszczyńskiego Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "VoicePless" oraz zespołu "sPolish Radio". Wśród publiczności prowadzona będzie kwesta nu budowę Domu Ojca Pio w Pszczynie, w tym hospicjum stacjonarnego i poradni paliatywnej. O godz. 19.00 wystartuje Nocny Bieg po Pszczynie. Zgodnie z intencją organizatorów, każdy z ponad 300 biegaczy przekazał na budowę Domu opłatę za pakiet startowy. Dodatkowo na www.aukcje.pless.pl prowadzona są aukcje różnorodnych gadżetów i pamiątek, których sprzedaż również zasili konto budowy.

W niedzielę o godz. 17.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury rozpocznie się koncert Anny i Romualda Spychalskich. Anna Spychalska obdarzona jest ciepłą barwą głosu, specjalizuje się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Niedawno koncertowała wraz z mężem w Kanadzie. Romuald Spychalski jest tenorem, a w jego repertuarze znajdują się utwory z gatunku liryki wokalnej, dzieła oratoryjno-kantatowe, arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe, pieśni neapolitańskie, utwory m.in. Jana Kiepury. Wszystkie cegiełki-bilety wstępu na koncert również zasilą konto budowy Domu Ojca Pio w Pszczynie. Kontakt w sprawie biletów - tel. 32 738 62 62 w Hospicjum O. Pio w Pszczynie.

O HOSPICJUM

Każdego roku około 24 milionów osób na świecie wymaga opieki paliatywnej pod koniec swojego życia, 66% z nich jest po 60 roku życia. Kluczowym celem hospicjum jest łagodzenie cierpienia. Taka opieka skupia się jednak na całościowym podejściu do człowieka - na jego problemach fizycznych, psychologicznych, duchowych i wszystkich pozostałych, z którymi boryka się chory. Wspierani są także członkowie jego rodziny czy opiekunowie.

hospicjum
Wizualizacja nowej siedziby Hospicjum im. Św. Ojca Pio


Budując Dom Ojca Pio w Pszczynie, w którym będzie hospicjum stacjonarne, dzienny dom opieki dla osób starszych i poradnia paliatywna, mieszkańcy Pszczyny i regionu wokół niej włączają się w tę ideę pomocy człowiekowi, tak aby chronić jego jakość życia i godność, aż do ostatnich chwil. Dotychczas w swojej 17-letniej działalności hospicjum domowe Ojca Pio, inicjator budowy hospicjum stacjonarnego, co roku obejmuje opieką blisko 140 chorych. Tak szerokie działania są niemożliwe bez udziału profesjonalistów - lekarzy, pielęgniarek, psychologów, rehabilitantów, kapłanów. Ruch hospicyjny nie może istnieć bez wolontariuszy i darczyńców, dla których organizowane są najbliższe imprezy.

Beata Zamlewska-Pałyga

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.