Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 października 2016
  • wyświetleń: 5997

Kradzieże w powiecie! Łupem złodziei padają kable i narzędzia

W ostatnich dniach na terenie powiatu pszczyńskiego doszło do kilku kradzieży i zniszczenia okablowania, między innymi ze szlaków kolejowych oraz telekomunikacyjnych. Łupem złodziei padły też elementy sterowania oświetleniem ulicznym, narzędzia oraz przęsła ogrodowe. Sprawców nie udało się zatrzymać.

7 października na terenie budowy obwodnicy Pawłowic dokonano kradzieży szafy oświetleniowej oraz elementów sterowania oświetleniem ulicznym. Wartość utraconych przedmiotów wynosi 3300 złotych.

12 października w Suszcu doszło do uszkodzenia kabli i puszki połączeniowej czujników samoczynnej sygnalizacji przejazdu kolejowego. Tym samym element linii kolejowej stał się niezdatny do użytku, a jego działanie zostało zakłócone.

Tego samego dnia w Krzyżowicach przy ulicy Szkolnej doszło do kradzieży 50m przewodu telekomunikacyjnego, biegnącego wzdłuż drogi. W rezultacie zakłócone zostało działanie linii teletechnicznej. Straty oszacowano na 500 złotych.

Dwa dni później na szlaku kolejowym Pawłowice - Studzionka nieznany sprawca odciął 200 metrów przewodu trakcyjnego i liny nośnej, czym spowodował zakłócenie działania linii kolejowej PKP.

O tym, że złodziej nie pogardzi żadnym łupem, świadczy również kradzież z Goczałkowic-Zdroju. Z posesji przy ulicy Uzdrowiskowej skradziono przęsła paneli ogrodowych o wartości 800 złotych.

Z kolei w Woli nieznany sprawca, po uprzednim otwarciu kłódki zabezpieczającej przy użyciu dopasowanego klucza, włamał się pomieszczeń firmy, skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi firmy Hilti i Bosch. W tym przypadku straty były najwyższe i wyniosły 18 tysięcy złotych.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA