Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 października 2016
  • 21 października 2016
  • wyświetleń: 4747

Po raz ósmy sadzono Pola Nadziei w Pawłowicach - zdjęcia

W czwartek, 20 października na pawłowickim osiedlu, mieszkańcy i zaproszeni goście zasadzili cebulki żonkili tworząc w ten sposób ósme już w gminie Pawłowice Pole Nadziei.

Ósme Pole Nadziei w Pawłowicach - 20.10.2016 · fot.


Żonkile zakwitną na wiosnę na skrzyżowaniu dróg ul. LWP z ul. Górniczą. Siedemset cebulek kwiatów gmina tradycyjnie już otrzymała od Hospicjum im. Jana Pawła II z Żor. Nieustannie padający deszcz nie przestraszył przedszkolaków z "Modrzewiowego Ogrodu", którzy dzielnie wsadzali cebulki do ziemi. Towarzyszyli im uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II z Pawłowic, gimnazjaliści i uczniowie podstawówki z osiedla, a także nauczyciele, sołtysi, księża samorządowcy, dyrektorzy gminnych jednostek i instytucji.

Ósme Pole Nadziei w Pawłowicach - 20.10.2016
Ósme Pole Nadziei w Pawłowicach - 20.10.2016 · fot.


Wolontariusze kwestowali na rzecz żorskiego hospicjum, z którego opieki korzystają także mieszkańcy gminy Pawłowice. Modlitwę w intencji chorych i tych, którzy już zakończyli swoją ziemską wędrówkę poprowadził ks. Piotr Kuczera, proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Po zasadzeniu kwiatów wszyscy zebrani przeszli do ZSO, aby zobaczyć krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 oraz licealistów.

Ósme Pole Nadziei w Pawłowicach - 20.10.2016
Ósme Pole Nadziei w Pawłowicach - 20.10.2016 · fot.


Wcześniej jednak dyrektor ZSO Andrzej Wowra poprosił wójta gminy Franciszka Dziendziela o otwarcie ekspozycji przygotowanej z inicjatywy rodziców uczniów, aby uczcić przypadającą w tym roku dziesiątą rocznicę nadania imienia Jana Pawła II pawłowickiemu Zespołowi Szkół Ogólnokształcących. Szkoła przygotowała również z tej okazji pamiątkową księgę, która będzie wędrowała po gminie Pawłowice, aby każdy, dla przyszłych pokoleń uczniów, mógł w niej zapisać swoją refleksję związaną z postacią papieża.

Spotkanie zakończyło się występem uczniów, którzy o nadziei mówili za pomocą słowa, śpiewu, muzyki i obrazu.

Ósme Pole Nadziei w Pawłowicach - 20.10.2016
Ósme Pole Nadziei w Pawłowicach - 20.10.2016 · fot.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA