Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 października 2016
  • wyświetleń: 6611

Razem idą przez życie - jubileusze małżeńskie w gminie Miedźna

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego to święta niezwykłe... tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem 50 i 60 lat. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, którymi Prezydent RP odznacza pary symbolicznie wyrażają uznanie władz polskich dla wartości życia i rodziny oraz wdzięczność za ofiarny, codzienny trud, odpowiedzialność, zgodność pożycia i poświęcenie.

Razem idą przez życie - jubileusze małżeńskie w gminie Miedźna - 20.10.2016 · fot.


W czwartek, 20 października w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli swoje święto obchodzili małżonkowie z terenu gminy Miedźna, którzy razem w związku małżeńskim przeżyli 50 i 60 lat. Tak długie lata wspólnego życia świadczą o miłości rodzinnej, wierności, wzajemnym szacunku i zrozumieniu - o trwałości rodziny. To czas zwykłych, codziennych spraw, a jednocześnie ważnych wydarzeń, czas przeżyć radosnych i smutnych, wyrzeczeń i kompromisów, które jeszcze bardziej umacniają więzi rodzinne i sprawiają, że żyje się lepiej.

Uroczystość, którą uświetniły znakomite występy: Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Silenzio" działającej pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Woli, Zespołu Folklorystycznego "Wigejce" prowadzonego przez p. Irenę Świerkot oraz Zespołu Tanecznego "Kolorowa Tęcza" prowadzonego przez p. Jolantę Widlarz, otworzył wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski.

W swoim wystąpieniu wójt gminy podkreślił - minęło już sporo czasu od chwili, kiedy połączyliście swój los. Kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo "tak" i włożyliście obrączki. Jesteście przykładem dobrych rodzin. Możecie z dumą stwierdzić, że dobrze wywiązywaliście się ze swoich obowiązków wobec siebie, dochowując sobie przez tyle lat wierności małżeńskiej.

Wójt gminy Bogdan Taranowski dziękując Jubilatom za godne i długie pożycie małżeńskie oraz piękny przykład dla młodego pokolenia w imieniu Prezydenta RP odznaczył pary Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Pary oznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:
1. Beer Józef i Eleonora
2. Doktor Stanisław i Małgorzata
3. Gardawski Paweł i Anna
4. Golus Jerzy i Zofia
5. Hajduga Zygmunt i Agnieszka
6. Janosz Ludwik i Anna
7. Kasperczyk Hubert i Jolanta
8. Klenczar Ludwik i Wanda
9. Krasoń Alojzy i Urszula
10. Mazur Herman i Elżbieta
11. Nachlik Gerhard i Anna
12. Niesyto Józef i Waleria
13. Rozmus Gerard i Maria
14. Sajdok Józef i Krystyna
15. Sojka Jan i Maria
16. Sosna Aleksy i Łucja
17. Jaroś Wacław i Wanda

60 lat po ślubie:
1. Gwóźdź Jan i Maria
2. Mandla Stefan i Anna
3. Michalik Stefan i Teresa
4. Nycz Ludwik i Maria
5. Opołka Władysław i Marta
6. Rozmus Helena i Władysław
7. Taska Zbigniew i Stefania
8. Urbańczyk Ludwik i Marta


Były również dyplomy gratulacyjne, kwiaty, które wójt gminy Bogdan Taranowski wręczył Jubilatom wspólnie z dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim Magdaleną Szewczuk-Szturc oraz przewodniczącym rady gminy Stanisławem Lubańskim. Były także wspólne zdjęcia, rozmowy i wspomnienia w miłej atmosferze.

W towarzystwie Jubilatów prawdziwe okazały się słowa, że "prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania" i wcale nie traci ona swego blasku z upływem czasu.

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA