Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 października 2016
  • wyświetleń: 5217

Wysypisko w Wiśle Małej, niedawno była tu proekologiczna akcja

W kwietniu w Wiśle Małej, w pobliżu Jeziora Goczałkowickiego przeprowadzono proekologiczną akcję "Pomyśl i nie śmieć". Miała ona uświadomić przebywające tu osoby, że o to miejsce, warto dbać. W inicjatywę tłumnie włączyli się mieszkańcy. Niestety, kontener, który przygotowany dla osób tu przebywających, skradziono.

Wisła Mała - 10.2016
Wisła Mała - 10.2016 · fot.


Wiosną mieszkańcy Wisły Małej, wędkarze oraz harcerze wysprzątali obrzeża jeziora - od granicy z miejscowością Strumień do portu żeglarskiego w Wiśle Wielkiej. Wykonano również tabliczki zachęcające do zachowania czystości w sąsiedztwie akwenu. Dodatkowo we wrześniu Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów Katowice ustawiło dwa kosze na śmieci w miejscach, w których najczęściej parkują osoby biwakujące nad zbiornikiem Goczałkowickim.

Wisła Mała - 10.2016
Wisła Mała - 10.2016 · fot.


I akcja zakończyłaby się pełnym sukcesem, gdyby nie... kradzież kontenera. W rezultacie śmieci zamiast do kosza trafiły na trawę. - ​Taki oto los spotkał jeden ze śmietników niedawno podstawionych w okolice jeziora, aby odbierać śmieci odwiedzających jak i wędkarzy - napisał do nas jeden z czytelników, autor opublikowanych zdjęć.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA