Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 października 2016
  • 31 października 2016
  • wyświetleń: 7829

Os.Piastów: mieszkańcy skarżą się na myjnię hałasującą w nocy

Czterech radnych miejskich, w imieniu mieszkańców, wystąpiło do burmistrza Pszczyny o podjęcie działań w sprawie myjni bezdotykowej przy ul. Skłodowskiej-Curie. Zdaniem mieszkających tu osób prowadzona przez całą dobę działalność firmy zakłóca ciszę w godzinach nocnych.

Myjnia AquaJet
Myjnia przy ul. Marii Skłodowskie-Curie w Pszczynie · fot.


W czasie czwartkowej sesji Rady Miejskiej radni Kamil Widłok, Arkadiusz Gardiasz, Marek Szklorz i Krystyna Fuławka złożyli interpelację dotyczącą funkcjonowania w godzinach nocnych od 22:00 do 6:00 bezdotykowej myjni samochodowej zlokalizowanej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie.

"Funkcjonowanie w bardzo bliskiej odległości od zabudowań mieszkalnych całodobowej samoobsługowej myjni samochodowej zlokalizowanej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w godzinach nocnych od 22:00 do 6:00 stwarza wiele uciążliwości, uniemożliwia zwykłe, normalne korzystanie z sąsiednich nieruchomości, generuje uciążliwy hałas powstający w wyniku korzystania przez klientów z urządzeń do pielęgnacji samochodów." - czytamy w dokumencie.

- W związku z bardzo dużą ilością skarg i uwag mieszkańców sąsiadujących z wyżej wymienioną w działalnością gospodarczą oraz prawdopodobieństwem, że hałas generowany przez myjnię w godzinach nocnych przekracza normy przewidziane dla takiej lokalizacji, wnosimy o podjęcie działań mających na celu zobowiązanie właściciela myjni do ograniczenia nadmiernego poziomu hałasu generowanego wskutek korzystania przez klientów z urządzeń do pielęgnacji samochodów przenikającego do środowiska w godzinach nocnych tj. od 22.00 do 6.00 - odczytał na sesji interpelację radny Kamil Widłok.

W najbliższych dniach powinniśmy poznać odpowiedź burmistrza Pszczyny w tej sprawie.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.