pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 listopada 2016
  • wyświetleń: 995

Czterdziestu uczniów Samochodówki oddało 20 litrów krwi

W poniedziałek, 7 listopada uczniowie pszczyńskiej "Samochodówki" po raz pierwszy wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi.

Uczniowie Samochodówki oddali krew - 7.11.2016 · fot.


Celem zbiórki było nie tylko podzielnie się najcenniejszym lekiem, ale również zwrócenie uwagi na wzrost zapotrzebowania na krew oraz propagowanie u młodzieży postaw prospołecznych. Oddawanie krwi daje ogromną satysfakcję bycia lepszym człowiekiem i jest godne naśladowania.

Do tej pory współpraca PZS nr 1 z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pszczynie polegała na wizytach w siedzibie centrum. W poniedziałek po raz pierwszy uczniowie mieli okazję oddać krew. Już od rana ustawili się w długiej kolejce chętnych do wzięcia udziału w akcji. Zakwalifikowano ponad 40 osób i i oddano 20 litrów krwi.

Tym samym młodzież udowodniła swoją gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Akcja okazała się bardzo dobrym pomysłem. Mamy nadzieję na dalszą współpracę i powtórzenie dzisiejszej akcji.
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji bardzo dziękujemy, gdyż "Oddając krew ratujesz życie".

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.