Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 listopada 2016
  • 14 listopada 2016
  • wyświetleń: 21091

[ZDJĘCIA] Orły Kazimierza Górskiego w Łące: Deyna, Lato, Tomaszewski

Niedziela, 31 sierpnia 1975 roku nie była zwykłym dniem dla mieszkańców Łąki. Cała wieś zebrała się bowiem na stadionie piłkarskim, by przywitać Orły Kazimierza Górskiego. Zapraszamy na kolejne ciekawostki historyczne na portalu pless.pl!

Drużyna Kazimierza Górskiego z wizytą w Łące - 31.08.1975 · fot.


Reprezentacja Polski, w pełnym składzie, przyjechała do Łąki na zaproszenie Czesława Czerwionki - działacza LZS Łąka i Henryka Loski - męża prezenterki telewizyjnej, która pomogła w organizacji spotkania. Wizyta odbyła się kilka dni przed meczem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy '76 z Holandią.

Orły Górskiego zasiadły na trybunach nieotwartego oficjalnie jeszcze stadionu, by obejrzeć mecz ligi terenowej pomiędzy drużyną LZS Łąka i Górnikiem Kostuchna. W przerwie trener Kazimierz Górski, a także jego piłkarze przemawiali do zgromadzonej publiczności. - Kilka zagrań z tego meczu spróbujemy zrealizować podczas spotkania z Holandią - powiedział Kazimierz Deyna. 10 dni później na Stadionie Śląskim Polacy pokonali Holendrów 4:1! Był to historyczny mecz, który do tej pory określany jest mianem najlepszego meczu w dziejach piłkarskiej reprezentacji.

Drużyna Kazimierza Górskiego z wizytą w Łące - 31.08.1975
Drużyna Kazimierza Górskiego z wizytą w Łące - 31.08.1975 · fot.


Po meczu w Łące wszyscy zawodnicy, działacze oraz chętni mieszkańcy udali się do tutejszej strażnicy, by osobiście porozmawiać z najlepszymi piłkarzami w Polsce.

Drużyna Kazimierza Górskiego z wizytą w Łące - 31.08.1975
Drużyna Kazimierza Górskiego z wizytą w Łące - 31.08.1975 · fot.


Zdjęcia otrzymaliśmy od Czytelnika portalu pless.pl, byłego sportowca z Łąki. Serdecznie dziękujemy za fotografie.BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA