Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 listopada 2016
  • wyświetleń: 7250

[ZDJĘCIA] Jubileusz 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich

Jubileusz 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich, konkurs kulinarny i występy zespołów folklorystycznych - to wszystko odbyło się podczas jednego wieczoru w Domu Kultury w Woli.

KGW obchodziło jubileusz 150 lat - 23.11.2016 · fot.


23 listopada w Domu Kultury w Woli było tłoczno. Gospodynie z sześciu sołectw gminy Miedźna stanęły do rywalizacji w XIV Gminnym Konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo". W tym roku tematem przewodnim była gęsina. Zwyciężczynie wybrało sześcioosobowe jury, w którego skład weszli m.in. Mirosława Nykiel, poseł na sejm RP, starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz wójt gminy Miedźna, Bogdan Taranowski. Ostatecznie wygrały gospodynie z Woli, które spróbują swoich sił w konkursie powiatowym.

Podczas spotkania świętowano też jubileusz 150-lecia działalności Kół Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich. Z tej okazji wręczono liczne nagrody i wyróżnienia dla działaczy m.in. Order Serca Matkom Wsi czy statuetki Złotego Kółkowicza. - Z dumą i satysfakcją mogę stwierdzić, ze nie ma w Polsce organizacji, która ma tak długi okres działania. Bezinteresownego działania na rzecz środowisk, w których kocha się Ojczyznę, strzeże ziemi, cnót i obyczajów, która ma tradycję i te wartości są dla niej najwyższe i najważniejsze - mówiła Łucja Krutak, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich.

- Dzięki wam, młode pokolenie, które bardzo potrzebuje podtrzymywania tradycji i przypominania o niej, ma możliwość doświadczać tego na co dzień. Cieszę się też, że powiat może liczyć na sympatię, współpracę i pomoc z waszej strony na każdym kroku - podkreślał starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Tego wieczoru odbyła się także III Gościna Gminnych Zespołów Folklorystycznych. Zespół Pieśni i Tańca "Wolanie" wystawił natomiast spektakl "Zimowy wieczór".

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA