Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 grudnia 2016
  • wyświetleń: 3118

Mieszkańcy w skrzynkach znajdą ulotki jak właściwie palić węglem

Walka ze smogiem w Pszczynie ma nie tylko wymiar kontroli i kar nakładanych na właścicieli posesji, gdzie pali się niedozwolonymi materiałami, ale ma również swój element edukacyjny, skierowany do młodszej i dojrzałej części lokalnej społeczności. Jego punktem są między innymi specjalne ulotki, które trafiają do mieszkańców gminy.

Spalanie śmieci, ogrzewanie, ulotka, smog
Ulotka, która ma przekonać pszczynian do ekonomicznego i ekologicznego palenia węglem · fot.


Ulotka zatytułowana jest "Kto z hasioka piec futruje, tego kosa pocałuje". Wewnątrz kilkustronicowej książeczki znajdują się informacje: jak prawidłowo i ekonomicznie ogrzewać domy węglem i drewnem, czego unikać, w jaki sposób powinien być podawany węgiel, a także różnice kosztowe między różnymi źródłami ogrzewania.

W ulotce pojawia się także informacja, że mieszkańcy, których nie stać na zakup odpowiedniego opału, mogą uzyskać na ten cel zasiłek z pomocy społecznej.

- Nie trujmy siebie i naszych rodzin. Razem zadbajmy o czyste powietrze w Pszczynie - prosi na ostatniej stronie krótkiego poradnika burmistrz Dariusz Skrobol.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA