Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 grudnia 2016
  • wyświetleń: 5533

Trzy miliony złotych dotacji na wymianę oświetlenia w Pszczynie

2500 opraw oświetleniowych zostanie wymienionych w przyszłym roku na terenie gminy Pszczyna. Urząd Miejski przygotowuje się do inwestycji, dzięki której stare systemy oświetleniowe zastąpione zostaną nowoczesnymi układami LED. Na ten cel gmina Pszczyna pozyskała 2.917.352 zł przy własnym wkładzie 514.827 zł.

Głównym celem miejskiej inwestycji jest obniżenie wysokich kosztów eksploatacji obecnego systemu oświetleniowego, a także zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, co przekłada się na znaczne ograniczenie emisji CO2. Modernizacja oświetlenia spowoduje obniżenie zużycia energii elektrycznej o ok. 746,36 MWh rocznie.

- To ogromna inwestycja, którą będziemy realizowali w przyszłym roku. W styczniu ogłosimy przetarg na realizację zadania. Wymiana oświetlenia w tak dużej skali pozwoli wygospodarować spore oszczędności. Prace potrwają do końca 2017 roku. Wymiana oświetlenia, a także pozyskanie środków zewnętrznych na termomodernizację placówek oświatowych to m.in. punkty mojego programu wyborczego - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Remont oświetlenia ulicznego może przynieść oszczędności w wysokości około 359 009,64 zł poprzez niższe koszty za energię elektryczną oraz 213 730,72 w części budżetu przeznaczonego na konserwację.

Projekt "Poprawa efektywności energetycznej systemu oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Pszczyna" współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, poddziałanie: 4.5.1. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie - ZIT.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA