Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 grudnia 2016
  • wyświetleń: 996

Gmina Kobiór namawia, by podatki płacić w miejscu zamieszkania

Kampania pod hasłem "Jestem lokalnym patriotą, płacę podatki tam, gdzie mieszkam", ma na celu uświadomienie mieszkańcom Gminy Kobiór, jak ważne jest rozliczenie podatku PIT w miejscu zamieszkania.

- Apelujemy do osób mieszkających na terenie Gminy Kobiór, o płacenie podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania - prosi Urząd Gminy w Kobiórze.

Według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, roczne PIT-y powinny być składane w Urzędzie Skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania podatnika, a dokładnie według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu grudnia.

Jeżeli adresy zamieszkania i zameldowania nie są tożsame, to podatnicy często mylą je ze sobą i w konsekwencji rozliczają się z podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym właściwym ze względu na miejsce zameldowania.

Jak komunikuje Urząd Gminy, kwestia rozliczenia podatku w miejscu faktycznego zamieszkania jest niezwykle ważna dla gminy, gdyż w ten sposób otrzymuje ona finansowy udział w podatku dochodowym od osób fizycznych w wysokości 37,79%, co oznacza, że taki procent podatku płaconego przez mieszkańców wraca do Gminy Kobiór.

- Niestety, w Kobiórze mieszka wiele osób, które są zameldowane w innych miejscowościach, co oznacza, że udziały w podatku dochodowym od osób fizycznych wpływają do innych miast i gmin, zamiast zasilać budżet Gminy Kobiór. Te pieniądze można byłoby przeznaczyć na finansowanie najważniejszych potrzeb naszej społeczności lokalnej w tym: przebudowy i budowy dróg, oświetlenia ulicznego, kanalizacji, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej itp. - informuje urząd.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA