Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1510

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Miedźna

W poniedziałek, 19 grudnia harcerze z Hufca Ziemi Tyskiej odwiedzili Urząd Gminy Miedźna. "Betlejemskie Światło Pokoju" z ich rąk odebrał wójt gminy Miedźna, Bogdan Taranowski.

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Miedźna - 19.12.2016 · fot.


Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę "Światło w ciemności" i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.

Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez ORF odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia za pośrednictwem Austrian Airlines. W Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Miedźna - 19.12.2016
Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Miedźna - 19.12.2016 · fot.


Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ - do Danii.

"Odważnie twórzmy pokój" to przesłanie, jakie w tym roku towarzyszy Betlejemskiemu Światłu Pokoju.

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA