Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 grudnia 2016
  • 8 stycznia 2017
  • wyświetleń: 15398

[ZDJĘCIA, WIDEO] Niezwykłe kolędowanie. Wystąpiło 6 chórów

W VII Pszczyńskich Spotkaniach Chóralnych, które odbyły się w kościele Wszystkich Św. w Pszczynie, wzięło udział 6 chórów. Każdy z chórów zaprezentował 3 kolędy.

VII Pszczyńskie Spotkania Chóralne - 06.01.2017 r. · fot.


Chór Lutnia zaprezentował kolędy: "Zatrzymajcie się ludzie", "Anioł budzi świat uśpiony" i "Ucichłeś Jezuleńku", chór Klema z Piasku zaprezentował "Wesoła nowina", "Mary's Boy Child" oraz "Gore gwiazda".

Kolejno zaprezentowały się chór parafii ewangelicko-augsburskiej z Pszczyny z utworami "Aniołowie z niebios", "Dziś w niebie Anieli" i "Z narodzenia Pana", Pszczyński Zespół Kameralny Con Fuoco, który zaprezentował kolędy "Oj, Maluśki, Maluśki", "Lulejże mi, lulej" oraz "Radujtiesia wsi ludije", a także chór Cantemus ze Starej Wsi z kolędami "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Wędrowali Trzej Królowie" i "Dzisiaj w Betlejem".Na końcu wystąpił najmłodszy zespół Per Spasso z utworami "Salve Pervule", "Z narodzenia Pana" oraz "Gore Gwiazda". Na zakończenie wszystkie chóry wspólnie wykonały jeszcze 2 kolędy: "Wśród nocnej ciszy" oraz "Bóg się rodzi".

W blisko 1,5-godzinnym koncercie poza ponad setką wykonawców, wzięło udział wielu pszczyniaków, którzy szczelnie wypełnili miejsca siedzące i wiele stojących w kościele.

Andrzej Grynpeter / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA